Головна » Статті » Конференція_2016_12_8-9 » Секція_4_Технічні науки

ВИКОРИСТАННЯ ТЕРМОСКЛА, ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ОБІГРІВУ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА

Буй Лілія

слухач магістратури

 Науковий керівник: к.т.н., доцент Кузьмін О.В,

Національний університет харчових технологій м. Київ

 

ВИКОРИСТАННЯ ТЕРМОСКЛА, ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ОБІГРІВУ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА

 

У сучасних умовах конкуренції на ринку готельно-ресторанних послуг все більш вагомим стає питання залучення споживачів та одержання повторного попиту на користування пропонованими послугами шляхом створення максимального рівня комфорту.

Завданням власників підприємств ГРГ є забезпечити найвищий рівень задоволення гостей від їх перебування у готелі чи закладі ресторанного господарства. Це в першу чергу залежить від оптимальності створених мікрокліматичних умов та  температурного режиму зокрема. Значну роль також відіграє використання енергозберігаючих та  інноваційних технологій.

При дослідженні даного питання доцільно використати метод наукового аналізу, який включає вивчення предмета за допомогою мисленого або практичного розчленування його на складові елементи.

Інноваційним методом обігріву підприємств готельно-ресторанного господарства може бути застосування термоскла (скла із електрообігрівом) у віконних отворах.

Теклопакети з електрообігрівом можна використовувати для побутових обігрівачів, для теплих вікон і скляних дахів, для обігріву виробничих і громадських приміщень тощо.

Електроживлення склопакетів із підігрівом здійснюється від мережі змінного струму напругою від 12 до 220 В частотою 50 Гц, через семисторні джерела електроживлення (диммери) або знижуюючі напругу трансформатори з системою автоматичного регулювання температури (термостати). У деяких випадках може знадобитися напруга 380 В.

Прозорий шар з оксидів металів (алюмінію, срібла, титану, міді, олова і цинку) виконує функцію нагрівального елементу. Після нанесення металізованого шару формується струмопровідні покриття із заданим напрямом руху струму, а також визначаються щільність і товщина перерізу провідника. Ця схема індивідуальна для кожного скла з підігрівом і варіюється в залежності від його призначення.

Технічні параметри кожної конструкції розраховуються індивідуально. Виняток становлять типові віконні прорізи, при цьому допускається відхилення геометричних розмірів не більше 15%.

Скло з електропідігрівом можна встановлювати в одно- та двокамерні склопакети з використанням різних видів скла: загартованого, армованого, броньованого, ламінованого, сонцезахисного, що самоочищається, пофарбованого, матового, із візерунком тощо.

Переваги теплопакетів з електрообігрівом:

  • швидкий обігрів - нагрівання скла будь-яких розмірів і форм до заданого значення відбувається рівномірно, що сприяє правильному розподілу тепла. Температура поверхні варіюється від 5 до 55 ° С і встановлюється за допомогою терморегулятора. Скло працює від мережі 220В без трансформаторів напруги;
  • економічність - за рахунок особливої ​​технології обігріву скло  швидше прогріває приміщення і довго зберігає тепло навіть при сильному контрасті з вуличною температурою, що знижує споживання електроенергії, а значить - і витрати на неї. А в теплий період скло дозволяє скоротити витрати на кондиціонування;
  • безпека - скло з підігрівом є міцним матеріалом, який здатний витримати різного роду механічні навантаження. Полотно також можна використовувати в якості датчика проникнення, безпосередньо підключивши до сигналізації;
  • високий рівень комфорту - скло з обігрівом забезпечує ідеальний температурний режим, при цьому не спалює кисень і не сушить повітря всередині приміщення. Крім того, на склі не утворюється конденсату, відсутні ефект «холодного вікна» і циркуляція частинок пилу в повітрі. Склопакети є оптимальною опалювальною системою для алергіків і астматиків;
  • селективність - селективні властивості скла з електрообігрівом обумовлені наявністю особливого покриття. Внутрішня поверхня полотна відбиває тепло назад у приміщення навіть у вимкненому стані, не пропускаючи при цьому зовні холодне повітря і літню спеку. Так досягається ідеальний температурний баланс у будь-який час року.

Таким чином, застосування тепло пакетів з електрообігрівом може слугувати інноваційним економічним та екологічним методом обігріву підприємств готельно-ресторанного господарства.

Категорія: Секція_4_Технічні науки | Додав: Admin (07.12.2016)
Переглядів: 215
Всього коментарів: 0