Головна » Статті » Конференція_2016_12_8-9 » Секція_4_Технічні науки

ВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ТОРГІВЛІ ІНЖИНІРИНГОВИМИ ПОСЛУГАМИ

Кучерява Ольга

слухач магістратури

 Науковий керівник: к.т.н., доцент Кузьмін О.В.

 Національний університет харчових технологій м. Київ

 

ВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ТОРГІВЛІ ІНЖИНІРИНГОВИМИ ПОСЛУГАМИ

 

На сьогоднішній день інжинірингові послуги являються одними з провідних, адже їх спектр послуг досить широкий та жодне будівництво чи реконструкція тієї чи іншої будівлі не може відбуватися без надання даних послуг.

Для того, щоб вірно обрати певну інжинірингову послугу потрібно знати, які на даний момент існують їх види та які особливості торгівлі є. Інжиніринг на даний момент розглядають як визначену форму експорту послуг (наприклад: передача даних, інноваційних технологій, досвіду тощо) із країни, що виробляє дані послуги в країну, що отримує їх та включає спектр робіт із виконання минулих досліджень, розробки ТЕО(техніко-економічного обґрунтування), комплекту проектної документації, а також розробку документів по організації виробництва і керуванню, експлуатації устаткування і реалізації готової продукції.

Особливості інжинірингу та надання його послуг є:

  • вартість інжинірингових послуг визначається на основі часу, який потрібен для виробництва даних послуг, на відміну від створення та продажу «ноу-хау» або ліцензіями тощо;
  • послуги інжинірингу відносяться до послуг виробничого характеру. Тому, що вони виконуються не у фізичній формі послуги чи продукту, а в наданні матеріальному предмету певного корисного ефекту;
  • так як інжинірингові послуги являються об’єктом купівлі-продажу, то вони мають комерційний характер;
  • інжиніринг та його послуги безпосередньо відносяться до підготовки та постачання процесу виробництва та випуску матеріальних послуг, які включають в себе проміжне та кінцеве споживання, але всі послуги, які мають невиробничий характер не входять до них.

Так, як інжиніринг безпосередньо пов'язаний з підготовкою виробничого процесу, то існують передпроектні , проектні та післяпроектні послуги. Проектні та після проектні послуги мають ще свої підвиди. До проектних послуг відносять базисний інженирінг – вивчення минулих інженерних проектів або досліджень, певних рекомендацій, попередньої оцінки вартості послуг, що будуть надаватись тощо, та детальний інжиніринг(детальне дослідження затвердженого та перевіреного проекту). Післяпроектні послуги інженирінгу включають в себе:

  • знаходження кваліфікаційного персоналу для здійснення проекту;
  • розроблення пакету документів;
  • реалізація проекту та контроль за проведеними роботами;
  • здійснення перших випробувань після завершення проекту;

Окрім цього,  існують спеціальні інжинірингові послуги при проектуванні особливих потреб певного об’єкта.

Також інжиніринг може опікуватись питаннями щодо послуг з проектних консультацій, організації виробничого процесу, випробувань обладнання, забезпечення реалізації продукції, впровадження інноваційних інжинірингових систем, систем інформаційного забезпечення тощо.

Отже спектр інжинірингових послуг є досить широким та включає в себе всі стадії виробництва та реалізації проекту. Замовник може обрати як і одну послугу, так і цілий комплекс послуг. Інжиніринг посідає та буде завжди посідати одну з головних ланок в торгівлі у світі.

Категорія: Секція_4_Технічні науки | Додав: Admin (07.12.2016)
Переглядів: 350
Всього коментарів: 0