Головна » Статті » Конференція_2015_12_16-17 » Секція_4_Технічні науки

АНАЛІТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ГРУНТООБРОБНОГО АГРЕГАТУ НА ОСНОВІ КПШ-5

Теслюк Геннадій

к.т.н., доцент

Пугач Андрій

к.т.н., доцент

Майстришин Роман

аспірант

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

м. Дніпропетровськ

 

АНАЛІТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ГРУНТООБРОБНОГО АГРЕГАТУ НА ОСНОВІ КПШ-5

 

В останні роки в Україні проводиться значна робота з удосконалення існуючих і розробки нових більш ефективних систем обробітку ґрунту відповідно до конкретних грунтово-кліматичних умов. Удосконалено систему основної і передпосівної обробки, обґрунтована необхідність диференціації глибини і числа обробок у сівозміні, розроблені системи ґрунтозахисної обробки для районів, де виявляється дефляція і водна ерозія ґрунтів

На підставі узагальнення наукових досліджень і передового досвіду встановлено, що для створення оптимальних ґрунтових умов для росту і розвитку сільськогосподарських культур в існуючих сівозмінах різних грунтово-кліматичних зон країни необхідно застосовувати диференційовану систему обробки в залежності від властивостей ґрунту, її попередників, засміченості поля й інше. При цьому необхідно правильно комбінувати глибоку, звичайну і поверхневу обробку з використанням відвальних, дискових, чизельних і інших ґрунтообробних знарядь [1].

Основу перспективних ґрунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських  культур складає обробка ґрунту з мульчуванням її стернею. Численні досліди показали , що ґрунтозахисні технології, які базуються  на безплужній обробці, мають високу агрономічну, ґрунтозахисну і економічну ефективність. Вони значно знижують згубну дію ерозії.

В степній зоні, де на одних і тих же полях з’являється як водна, так і вітрова ерозія, ґрунтозахисні технології з плоскорізною обробкою забезпечує попередження змиву ґрунту і його видування.

Найбільш якісно пожнивне рихлення виконується культиваторами плоскорізами  особливо в агрегаті або комбінації з котками. При обробітку жниви під інтенсивні просапні культури - цукровий буряк, кукурудзу, соняшник, картоплю, овочі пожнивне рихлення  бажано проводити плоско різами [2].

За основу при обґрунтуванні модернізованого агрегату прийнято  конструктивно – технологічну схему ґрунтообробного  агрегату КПШ-5. Такий агрегат ми представляємо на базі одно операційної машини (рис.1).

З цією метою передбачаємо:

  • на рамі культиватора плоскоріза КПШ-5 перед плоскоріжучими робочими органами установити батареї плоских дисків для розрiзання шару ґрунту на глибину 10 см;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рис.1. Загальний вид модернізованого агрегата КПШ-5М, де:

1-рама;  2- плоскоріжуча лапа; 3- каток спіральний; 4-каток прутковий; 5-колесо опорне; 6 диски підрізаючи.

 

  • забезпечити розташування батарей за умови не засмічення и забезпечити надійність кріплення;
  • за плоскоріжучими робочими органами встановлюємо ротацiйнi робочі органи ( спiральний та прутковий котки ) з метою подрібнення грудок ґрунту, загортання рознімних борозен після  проходу стійок

Технологічний процес роботи такого агрегату буде виглядати таким чином. Батарея плоских дисків розрізає  грунт в вертикальній площині, що полегшує подальший прохід плоскоріза. Плоскорізи спушують грунт на глибину 16...18 см, підіймають пласт, забезпечивши можливість мілким, в том числі й ерозійно небезпечним часткам опуститися в нижні шари.

Грудки ґрунту на  поверхні  подрібнюються та вирівнюється ротаційними робочими органами ( спіральним та ротаційним котками ).Таким чином за один прохід забезпечуємо підготовку ґрунту, при цьому на поверхні зберігається до 55...60 % стерні.

 

Література

1. Пабат И.А. Влияние обработки эродированних почв на урожайность озимой пшеницы /И.А. Пабат, А.И., Горбатенко, В.Г. Нестерец   // Степное земледелие. – 1988. – Вып. 22. – С.30-33.

2. Кленин Н.И. Сельскохозяйственные и мелиоративные машины. Элементы  теории рабочих процессов, расчет регулировочных параметров и режимов работы./ Н.И. Кленин, В.А. Сакун  – М.: Колос, 1980. – 671с.

Категорія: Секція_4_Технічні науки | Додав: Admin (15.12.2015)
Переглядів: 475
Всього коментарів: 0
avatar