Головна » Статті » Конференція_2016_12_8-9 » Секція_4_Технічні науки

ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ – ПІНОСКЛА

Ніколайчук Аліна

слухач магістратури

Науковий керівник: к.т.н., доцент Кузьмін О.В.

Національний університет харчових технологій

м. Київ

 

ВИКОРИСТАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ПІНОСКЛА

 

Піноскло – це теплоізоляційний продукт, який отримують у результаті спінювання скла технічним вуглецем. Унікальні властивості піноскла (табл. 1) роблять його неперевершеним матеріалом для теплоізоляції за рахунок комплексу властивостей і переваг: негорючість; довговічність; водонепроникність; міцність на стискання; екологічність; біологічна стійкість; паро- і газонепроникність; кислотостійкість; простота оброблення.

Сировиною для виробництва піноскла є бій скла – екологічно чистий, безпечний і нешкідливий матеріал, який широко використовується у повсякденному житті. В результаті спінювання даного скла вуглецем, завдяки чому воно набуває свою унікальну структуру із замкнутих осередків.

На першому етапі виробництва відбувається тонкий помел скла, дозування і додавання газоутворювача вуглецю у вигляді сажі. Заповнення форми з жаростійкого металу та проходження через піч, де скло спінюється при температурі до 800°С. Це свідчить про те, що матеріал не боїться високих температур, абсолютно негорючий і може використовуватися на об'єктах з високими вимогами до пожежної безпеки. На цьому етапі формується унікальна структура піноскла, що складається з безлічі замкнутих осередків.

Після процесів спінювання, відпалу, піноскло рівномірно охолоджується. Далі йде процес механічної обробки, де блоки упорядковуються за розмірами, сортами. З обрізаних частин виробляється крихта піноскла. Плити упаковуються на піддони, маркуються, зберігаються або готуються до перевезень. Крихта із піноскла упаковується в великі мішки біг-беги.

Таблиця 1

Порівняння характеристик різних утеплювачів з піноскла

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Можна зробити висновок, що піноскло є універсальним утеплювачем, який перспективний для закладів готельно-ресторанного господарства.

Категорія: Секція_4_Технічні науки | Додав: Admin (07.12.2016)
Переглядів: 164
Всього коментарів: 0