Головна » Статті » Конференція_2016_12_8-9 » Секція_4_Технічні науки

ПЕРЕВАГИ ПАНЕЛЬНО-ПРОМЕНИСТОГО ОПАЛЕННЯ

Пенчук Владислав

слухач магістратури

Науковий керівник: к.т.н., доцент Кузьмін О.В.

Національний університет харчових технологій м. Київ

 

ПЕРЕВАГИ ПАНЕЛЬНО-ПРОМЕНИСТОГО ОПАЛЕННЯ

 

На сьогодні на зміну класичним опалювальним системам, що діють за рахунок конвекції, все частіше приходять системи інфрачервоного опалення. В даному випадку приміщення обігріваються за допомогою випромінювання хвиль інфрачервоного діапазону. У приміщеннях, де використовуються інфрачервоні обігрівачі, різниця температур становить лише 0,3 ºС на кожен метр висоти, завдяки чому верхні зони приміщення не перегріваються і витрати на теплопостачання суттєво скорочуються (на 30-40 %). Інфрачервоне опалення має і інші переваги: подібні обігрівачі оснащуються більш тонким механізмом регулювання температури і мають меншу інерційність у порівнянні з традиційними опалювальними приладами.

Теплова енергія, яка випромінюється панелями, поглинається навколишніми поверхнями, такими як підлога, стіни, меблі і т.д. нагріваючи їх, в свою чергу віддають теплоту повітрю. Теплове випромінювання не поглинається повітрям, тому вся енергія від приладу без втрат досягає поверхонь, що обігріваються і людей в зоні його дії. Це дозволяє вирівняти температуру повітря по висоті і понизити середню температуру повітря в приміщенні, оскільки людина відчуватиме вищу температуру за рахунок прямого поглинання енергії від приладу. При цьому зниження температури на 1 ºС дає 5% енергозбереження.

Можна зробити висновок, що перехід від традиційного виду опалення до панельно-променистого є інноваційним не тільки в теплопостачанні, а й у багатьох інших інфраструктурах.

Категорія: Секція_4_Технічні науки | Додав: Admin (07.12.2016)
Переглядів: 178
Всього коментарів: 0