Головна » Статті » Конференція_2016_05_19-20 » Секція_5_Економічні науки

ПОКАЗНИКИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВИЯВЛЕННЯ МОЖЛИВОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Головко Тетяна

аспірант

Науковий керівник: к.е.н., професор Бланк І.О.

Київський національний торговельно-економічний університет

м. Київ

 

ПОКАЗНИКИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВИЯВЛЕННЯ МОЖЛИВОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

 

Інформація про показники грошових потоків підприємства та розраховані різноманітні фінансові коефіцієнти на їх основі може бути використана для оцінки якості доходів, фінансової гнучкості, допомагає в плануванні грошових потоків.

Показники грошових потоків дають змогу краще оцінити ліквідність об'єкта, оскільки ніщо не є більш ліквідним, ніж готівка. Якщо співвідношення грошових потоків може бути використане в оцінці ліквідності, то відповідно і в якості інструменту передбачення фінансових труднощів в діяльності підприємства і, в кінцевому рахунку, банкрутства.

Таким чином, раннє виявлення можливих фінансових ускладнень в кінцевому підсумку може допомогти запобігти подальшому фінансовому краху.

Серед таких показників розглядають показники: грошовий потік від операційної діяльності до обсягу продаж, грошовий потік від операційної діяльності до обсягу активів, грошовий потік від операційної діяльності до обсягу капітальних витрат, грошовий потік від операційної діяльності до обсягу загальної заборгованості, грошовий потік від операційної діяльності до обсягу заборгованості по відсоткам, грошовий потік від операційної діяльності до обсягу операційного прибутку, тощо.

Зокрема, В. Бівер визначив чотири поняття, які є важливими при прогнозуванні фінансового краху, а саме:

- розмір грошових резервів;

- чистий грошовий потік від операційної діяльності;

- сума боргів; а також

- операційні витрати.[1]

Ця концепція може бути використана при поясненні прогнозованого значення коефіцієнта грошового потоку від операційної діяльності до обсягу кредиторської заборгованості. Чим більші запаси грошових коштів і грошових потоків від операційної діяльності, тим менше ймовірність фінансових ускладнень. Більш того, чим більша заборгованість й операційні витрати підприємства, тим більша ймовірність фінансової кризи.

За такого підходу використовується грошовий потік від операційної діяльності після того, як операційні витрати були оплачені, з урахуванням зміни оборотного капіталу, який представляє запас ліквідних активів. Якщо підприємство не має грошового потоку, щоб покрити свої борги протягом певного періоду часу, воно не може вижити.

Будь-які показники в ізоляції не надто користі. Вони повинні розглядатись у сукупності з іншими та прогнозованою інформацією щодо стану ринку.

 

Література

  1. Beaver W.H. Financial ratios as predictors of failure // Journal of Accounting Research. Vol. 4. Empirical Research in Accounting: Selected Studies. 1966.
Категорія: Секція_5_Економічні науки | Додав: Admin (19.05.2016)
Переглядів: 291
Всього коментарів: 0