Головна » Статті » Конференція_2016_03_24-25 » Секція_2_Технології_і_природа

ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БУДІВНИЦТВА КОЛЕКТИВНИХ ЗАКЛАДІВ РОЗМІЩЕННЯ В КИЄВІ

Макалендра Дарія

студентка

Науковий керівник: к.т.н. Кузьмін О.В.

Національний університет харчових технологій

м. Київ

 

ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БУДІВНИЦТВА КОЛЕКТИВНИХ ЗАКЛАДІВ РОЗМІЩЕННЯ В КИЄВІ

 

Київ – найбільше місто України. Враховуючи столичний статус київської агломерації, саме сюди направлена значна частка як вітчизняних, так і закордонних інвестицій, особливо у будівництво та сферу послуг. Саме тут найшвидшими темпами відбуваються процеси землевідведення та забудови. Тому при виборі ділянки під колективні заклади розміщення потрібно обов’язково враховувати екологічні аспекти, тому що заклади, які шкодять або негармонійно впливають на навколишнє середовище мають замалі перспективи.

Основними чинниками, що можуть впливати на навколишнє середовище при будівництві колективних закладів розміщення, є: втручання в живу природу; будівництво закладів із неякісних матеріалів; неефективні технології енергоспоживання; викиди шкідливостей в атмосферу та ін.

На сьогодні встановлено екологічні райони Києва в залежності від стану повітря, – з чистим, нейтральним і забрудненим повітрям (рисунок).

З практичної точки зору, найбільш перспективними районами під забудову є райони з нейтральним станом екології, тому що в забрудненому районі недоцільно будувати готель з тієї причини, що таким чином можна ще більше забруднити середовище, адже новий колективний заклад розміщення буде спричиняти нові викиди шкідливостей в атмосферу. Тому найкраще обирати територію для готелю нейтральну, адже, щоб побудувати готель на одній з найбільш чистих територій потрібно отримати велику кількість дозвільних документів під забудову.

Рисунок – Карта стану повітря в районах Києва

 

В середньому на кожного мешканця столиці припадає до 10,5 кг парникових газів та важких металів, і це лише викиди зі стаціонарних джерел забруднення. Серед всіх небезпечних викидів найбільшими є автотранспортні.

В Печерському районі немає значного скупчення промислових підприємств, як в інших частинах міста, тому й викидів значно менше – 70,5 т, що в розподілі на одного мешканця становить 0,5 кг. Тому можна зробити попередній висновок, що для проектування колективних закладів розміщення в Києві є Печерський район, що дозволяє нам виділити цей район як найбільш прийнятним та перспективним.

Категорія: Секція_2_Технології_і_природа | Додав: Admin (24.03.2016)
Переглядів: 342
Всього коментарів: 0