Головна » Статті » Конференція_2016_03_24-25 » Секція_1_Екологія_і_природокористування

ЕКОЛОГІЧНІ РИЗИКИ ВПЛИВУ ВИКОРИСТАНИХ БАТАРЕЙОК НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Давиденко Валерія

студентка

Науковий керівник: аспірант Трач І.А.

Вінницький національний технічний університет

м. Вінниця

 

ЕКОЛОГІЧНІ РИЗИКИ ВПЛИВУ ВИКОРИСТАНИХ БАТАРЕЙОК НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

 

Однією із найважливіших екологічних проблем є підвищення вмісту важких металів в навколишньому середовищі. Важкі метали такі, як свинець, ртуть, кадмій та хром є компонентами електронних відходів.

Батарейки стали незамінним помічником людини, вони широко розповсюдженні та вкрай важливі для більшості людей. Їх використовують усі люди у побутовій техніці, але коли вони втрачаються свою здатність до зарядження приладів, викидаючи їх на смітник, ніхто не задумується яку шкоду вони завдають навколишньому середовищу. В природних умовах пальчикова батарейка розкладається приблизно 10 років [1]. На кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку її викидання разом із звичайним сміттям. Адже в звичайних батарейках містяться важкі метали, кислоти, луги, які потрапляючи у воду або ґрунт завдають значної шкоди довкіллю. Коли вони потрапляють на сміттєзвалище, їхні оболонки внаслідок корозії з часом руйнуються і всі хімічні елементи потрапляють у навколишнє середовище. Влітку гальванічні елементи разом із загальним сміттям тліють або горять, при цьому виділяються гази, важкі метали і діоксини в атмосферне повітря. Діоксини вражають все живе навіть у малих концентраціях, при цьому збільшується сприйнятливість організму до інфекцій та онкологічних захворювань. З часом токсичні речовини, які виділяє батарейка, через трофічні зв’язки накопичуються в організмі людини. Як наслідок, порушення обміну речовин в організмі та виникнення різних хвороб.

Щоб усього цього уникнути, достатньо викидати використані батарейки не у смітник, а у спеціальні пункти збору. Це дасть можливість вилучати з батарейок та повертати знову в обіг метали, що набагато економічно вигідніше, ніж добувати їх з руд.

 

Література

1. Обережно, батарейка-вбивця [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://http://gk-press.if.ua/x8922/ (дата звернення 18.03.2016 р.). – Назва з екрана.

Категорія: Секція_1_Екологія_і_природокористування | Додав: Admin (23.03.2016)
Переглядів: 346
Всього коментарів: 0