Головна » Статті » Конференція_2015_10_20-21 » Секція_4_Технічні науки

ІМУНОСТИМУЛЮЮЧІ РОСЛИНИ В ЯК ФАКТОР РОЗШИРЕННЯ ПРОДУКТІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Дзюба Надія

к.техн.н., доцент

Шульга Ольга

студентка

Одеська національна академія харчових технологій

м. Одеса

 

ІМУНОСТИМУЛЮЮЧІ РОСЛИНИ В ЯК ФАКТОР РОЗШИРЕННЯ ПРОДУКТІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Проблема імунотерапії становить інтерес для лікарів практично всіх спеціальностей у зв'язку з неухильним зростанням інфекційно-запальних захворювань, схильних до хронічного і рецидивуючого перебігу на тлі низької ефективності проведеної базової терапії, злоякісних новоутворень, аутоімунних і алергічних захворювань, системних захворювань, вірусних інфекцій, які обумовлюють високий рівень захворюваності, смертності та інвалідності. Крім соматичних та інфекційних захворювань, широко поширених серед людей, на організм людини несприятливо впливають соціальні (недостатнє і нераціональне харчування, житлові умови, професійні шкідливості), екологічні фактори, медичні заходи (оперативні втручання, стрес тощо), при яких в першу чергу страждає імунна система, виникають вторинні імунодефіцити.

Велика кількість лікарів до цих пір не погоджується з іншими  щодо доцільності використання імуномодуляторів. Однак за останні 10 років поглибилися знання про те, як працює імунна система і були створені нові високоефективні та безпечні препарати, без застосування яких лікування багатьох захворювань сьогодні неможливо.

Усі препарати, які так чи інакше чинять дію на імунну систему, прийнято підрозділяти на чотири типи: імунокорректори, імуномодулятори, імуностимулятори, імунодепресанти. Застосування імуномодуляторів доцільне у разі терапії збоїв в імунній системі, а також для відновлення функцій цієї системи.  Препарати – імунокорректори діють тільки на деякі ланки імунної системи, але не на її роботу в цілому. Засоби – імунодепресанти, навпаки, не стимулюють, а пригнічують її роботу у тому випадку, якщо її функціонування є занадто активним і шкодить організму людини. Препарати – імуностимулятори не призначені для терапії: вони тільки зміцнюють імунітет людини. Під впливом цих препаратів імунна система функціонує ефективніше. Імуномодулятори мають різне походження і впливають на імунну систему людини залежно від того, яким був її початковий стан.

Сьогодні випускають такі види імуномодуляторів, як імуномодулятори тваринного, мікробного, рослинного та синтетичного походження.

Імуномодулятори тваринного походження, отримані з вилочкової залози та кісткового мозку тварин. З виличкової залози тварин отримано ряд екстрактивних препаратів – тималін, тимоптин, вилозен, які застосовують для стимуляції імунітету зі зміною клітинної ланки імунітету. З кісткового мозку виділили препарат В-активін (міелопід), які застосовують при порушеннях імунітету зі зміною гуморальної ланки імунітету.

Імуномодулятори мікробного походження отримують шляхом спеціальної обробки найбільш поширених збудників захворювань верхніх дихальних шляхів – імудон, рибомунил, бронхомуна. Вони стимулюють природні механізми захисту організму від інфекцій дихальних шляхів.

До імуномодуляторів рослинного походження відносять більшість екстрактів отриманих з лікарських рослин. Вони стимулюють кістковомозкове кровотворення, підвищують активність фагоцитів і клітин печінки, що відповідають за імунітет, зміцнюють захисні сили організму. Імоностимулятори синтетичного походження різні за хімічною структурою – левамізол, тимоген та інші. Їх призначають при хронічних вірусних та бактеріальних інфекціях.

На кафедрі технології ресторанного і оздоровчого харчування ведеться робота щодо розробки страв з імуностимулюючими властивостями, які в своїй композиції мають рослинні біологічно активні речовини. Це такі продукти як напої, хлібо-булочні кондитерські вироби, кисневі коктейлі та інші.

Категорія: Секція_4_Технічні науки | Додав: Admin (19.10.2015)
Переглядів: 1108
Всього коментарів: 0
avatar