Головна » Статті » Конференція_2015_03_19-20 » Секція_1_Екологія_і_природокористування

ЕКОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ВПЛИВУ НА ЗДОРОВ’Я ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ

Вовк Ніна

викладач

Гродзь Тетяна

студент

Київський фінансово-економічний коледж

Національного університету ДПС України

м. Ірпінь

 

ЕКОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ВПЛИВУ НА ЗДОРОВ’Я ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ

 

У процесі історичного розвитку людина все більше і більше втрачала зв'язок з природою. Проблема забруднення навколишнього середовища (яке воно буває можна побачити на рис. 1) виникла з розвитком промислового виробництва, особливо, ця проблема набула критичного стану в період науково-технічного розвитку, коли почали використовувались транспортні засоби, почався стрімкий ріст промисловості та велике споживання електроенергії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рис. 1. Забруднення середовища

 

Будь-яка діяльність людини має великий вплив на довкілля, а  погіршення стану біосфери має теж значний вплив на живих істот, у тому числі і на людину. Таку зворотну негативну дію можна побачити на рис. 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рис. 2. Вплив людини на природу та зворотна дія природи на людину

 

Мета даного дослідження – це показати роль та наслідки екологічних факторів на життєдіяльність людини; сформувати свідомість про те, що охорона навколишнього середовища і здоров’я населення – це невід’ємні складові для нормального розвитку людства.

На сьогодні, точно доведено безпосередню залежність здоров’я людини від якості середовища в якому вона проживає. Тому, можна привести приклад самих забруднених міст України, це: Макіївка, Одеса, Донецьк, Горлівка, Маріуполь, Херсон, Запоріжжя, Ужгород, Львів [1].

В цій роботі буде розглянуто: вплив температури на людину; вплив підвищення та зниження вологості на людину; атмосферний тиск на здоров’я людини.

Організм, що находиться довготривалий час в умовах високої температури, зазнає загальний  пошкоджу вальний вплив. Внаслідок, відбувається перегрівання, що може призвести до смерті. На тілі можуть виникати пухирці, опіки, виразки та загальне ураження організму. Низька температура може діяти на цілий організм або на окремі ділянки. Людина може загинути від порушення життєво важливих органів, якщо температура опуститься до критичного рівня. Якщо, температура не значна, людина може захворіти: бронхітом, пневмонією, ангіною тощо.

Вологість – це показник вмісту водяної пари в повітрі. Всім відомо, що людина складається з 80-90 % води, яке мало хто знає, що вологість повітря має значний вплив на самопочутті людини. Відхилення цього показника від нормальних значень здатне непомітно знижувати імунітет людини, погіршити стан шкіри, підвищити втомлювальність [2, c.72].

На сьогодні кожна третя людина страждає від впливу на неї атмосферного тиску. Для комфортного самопочуття людини, необхідно, щоб атмосферний тиск становив 750 мм. рт. ст., ця цифра називається нормальним атмосферним тиском. Якщо ж значення змінюється більш ніж на 10 одиниць як у більшу, так і у меншу сторону, людський організм реагує загальним погіршенням самопочуття [3]. Зі зниженням атмосферного тиску (циклон) люди мають проблеми з артеріальним тиском, порушення функцій дихання або мають проблеми з серцем. З підвищенням атмосферного тиску (антициклон) в організмі може спостерігатися зниження імунітету, що призводить до різних захворювань.

Це більш загальні впливи на здоров’я людини, а їх існує безліч, і всіх їх не перерахувати. Здоров’я людей – це головний показних благополуччя всієї нації. А здоров’я напряму залежить від навколишнього середовища, тому слід пам’ятати, що потрібно берегти нашу природу!

 

Література

1. Л. Сопівник. Стан біосфери та його вплив на здоров’я людей в Україні та Тернопільської області. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://oldconf.neasmo.org.ua/node/700Л.

2. А. Потіш. Екологія: навчальний посібник для вищої школи. – К.: Знання, 2008 р. – 272 с.

3. З. С. Єрмоліна. Вплив біосфери на людину [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://intkonf.org/ermolina-zs-vpliv-biosferi-na-zdorovya-lyudini/.

Категорія: Секція_1_Екологія_і_природокористування | Додав: Admin (17.03.2015)
Переглядів: 1270
Всього коментарів: 0