Головна » Статті » Конференція_2014_10_16-17 » Секція 4 Технічні науки

ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ АГРЕГАТУ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ В СИСТЕМІ «STRIP-TILL»

Шевченко Роман

Пушкарь Сергій

магістранти

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

м. Дніпропетровськ

 

ОБГРУНТУВАННЯ  СКЛАДУ АГРЕГАТУ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ В СИСТЕМІ  «STRIP-TILL»

 

В умовах, коли в господарствах немає змоги застосувати раціональні дози органічних і мінеральних добрив, головне завдання  сучасного землеробства – інтенсивно використовувати, підтримувати і окультурювати існуючий орний шар. В таких умовах суцільний полицевий обробіток грунту має  суттєвий недолік: позбавлена стерні і рослинних решток чиста поверхня ріллі схильна до водної та вітрової ерозії. Як вихід з даної ситуації все частіше почали  використовувати технологію Strip-Till.

Технология   Strip-Till передбачає нарізання механічно оброблених і не оброблених смуг завширшки 200 – 300 мм. Оброблена смуга використовується для вирощування корисних культур, на необробленій – залишається стерня попередника і вона служить для накопичення корисних речовин.

Проблема полягає в тому, що вузьку смугу треба обробити на глибину до 250 мм, що перевищує ширину самої смуги і при цьому не порушивши необробленої смуги. Використання традиційних ґрунтообробних знарядь в такому випадку є проблематичним, бо від робочих органів у поперечному напрямку розповсюджуються лінії зколу під кутом внутрішнього тертя грунту до вертикалі [1]. Враховуючи, що кути тертя більшості грунтів більші зо 40 градусів, уникнути розповсюдження ліній зколу в межи необробленої смуги не можливо. Вирішення проблеми бачиться у штучному обмеженні зколу грунту о поперечно-вертикальній площині.    

Нами для обробітку смуги пропонується агрегат наступної конструкції (рис.1). Агрегат складається з дисків 1, які підрізають шар грунту і відокремлюють оброблену смугу від необробленої. Стрільчата лапа 2 виконує поверхневий обробіток смуги, а долото 2 – основний глибокий. Всі робочі органи змонтовані на стояку 5.

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Особливість конструкції полягає в тому, що диски 1 прорізають тонкі борозенки, які обмежують розповсюдження ліній зколу  від стрілчатої лапи 2 і долота 3. Таким чином, цілісність необробленої смуги залишається недоторканою.

         Нами виконані розрахунки основних конструктивних параметрів конструкції стосовно до грунтово-кліматичних умов Дніпропетровської області. При вирощуванні столових коренеплодів нами отримані наступні раціональні параметри: 

  • ширина смуги bP = bH =  250 мм;
  • діаметр диска D = 450 мм;
  • заглиблення диска a1 = 80 мм;
  • глибина ходу стрілчатої лапи  a2 = 50 мм;
  • глибина робочого ходу долота a = 180 мм .  

 

Література

1. Панченко А.Н. Теория измельчения почв почвообрабатывающими орудиями / А.Н. Панченко // Днепропетр. гос. агр. ун-т.- Днепропетровск, 1999. – 140с.

Категорія: Секція 4 Технічні науки | Додав: Admin (16.10.2014)
Переглядів: 572
Всього коментарів: 0